مقایسه صفحه گرانیت بر با سرامیک بر

مقایسه صفحه گرانیت بر با سرامیک بر

پیشرفت تکنولوژی امکان تولید ابزارهای جدید را به ما داده است که این ابزار در راستای برطرف کردن نیازهای ما مفید می باشد. برای برش انواع سرامیک و گرانیت، امروزه از دیسک های مخصوصی استفاده می شود به همین منظور استفاده از این دیسک ها روی دستگاه فرز به ما اجازه می دهد تا روند برشکاری روی سطوح مختلف را به راحتی انجام دهیم البته باید این نکته را مد نظر قرار دهید که در شرایط مختلف انواع مختلف دیسک کاربرد دارند.

آشنایی با صفحه سرامیک بر و انواع آن ها

سرامیک بر ها نوعی دستگاه های صنعتی هستند که با استفاده از صفحات سرامیکی، می توان انواع سنگ ها را برش داد. دیسک های سرامیک بر برای برش انواع مواد از جمله سرامیک‌ ها، سنگ ها و فلزات و… استفاده می‌شوند، این دیسک ها دارای انواع مختلفی هستند که در ضخامت ها و سایزهای متفاوتی هستند.

سرامیک بر دستی
سرامیک بر انواع متداول سرامیک بر ها هستند که برای استفاده های کارگاهی و شخصی به کار گرفته می‌شود. سرامیک بر های دستی بسیار دقیق هستند و برای استفاده ی جزئی و مناسب می باشند و با استفاده از آن ها می‌توان برش های خوبی را ایجاد کرد البته امکان لب پر شدن سرامیک در این روش بالا بوده و زمان طولانی تری در اجرای برش ها لازم است. در سرامیک بر های دستی در واقع تیغه ای وجود دارد که با کشیدن آن بر روی سرامیک برش ایجاد می‌شود و این تیغه ها در هر چند وقت یکبار باید تعویض شوند. سرامیک بر دستی قیمت بسیار ارزان تری را در میان سرامیک‌ بر ها دارد.

سرامیک بر بلبرینگی
سرامیک های بلبرینگی از انواع دیگر سرامیک‌ بر ها هستند که برای برش سرامیک ها استفاده می شود در واقع کار با سرامیک بلبرینگی نیز به واسطه بازو انجام می‌شود و این سرامیک بر ها با استفاده از دوران، سرامیک و کاشی را برش می دهند. این نوع سرامیک بر ها سرعت بالایی در مقایسه با نمونه دستی دارند.

سرامیک بر لیزری
سرامیک بر لیزری از انواع دیگر سرامیک‌ بر هایی است که برش با وسیله آن بسیار دقیق خواهد بود و این دستگاه با ایجاد خطوط لیزری به ما این امکان را می‌دهد که برش راحت تری را ایجاد نماییم و دقت کار این نوع سرامیک بر بسیار بالاتر از نمونه های دیگر می باشد. این نوع سرامیک بر ها، نمونه ی جدید سرامیک بر ها می باشند.

صفحه گرانیت بر چیست؟

صفحه گرانیت بر، یکی از انواع صفحه برش می باشد که امروزه، کاربرد های بسیار زیادی دارد.صفحه گرانیت بر، نقشی اساسی در دادن رنگ و لعاب به نمای داخلی و خارجی ساختمان ها دارد و در واقع با استفاده از آن ها می توان قدم بسیار بزرگی را در افزایش زیبایی های محیط برداشت. امروزه برای انواع برشکاری ها و کار با قطعات مختلف، انواع مختلفی از صفحه برش نیز وجود دارد. در واقع با افزایش تکنولوژی، مواد و متریال های بسیار زیادی در امور مختل، به ویژه ساختمان سازی استفاده می شود که از برای کار با این متریال و استفاده از آن ها، باید از ابزار و لوازم مخصوصی استفاده کرد. صفحه گرانیت بر، یکی از این ابزار ها می باشد که امروزه بدون وجود آن، انجام بسیاری از امور امکان پذیر نبود.

این صفحه با داشتن ویژگی های متعدد، توانسته جایگاه مناسبی را در صنعت کسب کند. صفحه گرانیت بر، در میان انواع مختلفی از صفحات برشی، دارای کاربرد و محبوبیت بسیار بیشتری می باشد و عموم زمینه هایی که از این ابزار استفاده می شود، زمینه های ساختمان سازی است. در واقع، صفحه گرانیت بر با داشتن ویژگی ها و خصوصیات خاص و منحصر به فرد، یکی از اساسی ترین و اصلی ترین ابزار های مورد استفاده از صنعت ساختمان سازی می باشد و با آشنایی با ویژگی های این ابزار، درک اهمیت وجود آن بسیار آسان تر خواهد شد.

صفحه گرانیت بر، ابزاری است که امروزه، از آن برای برشکاری استفاده می شود. در واقع، همانطور که می دانید، صفحات برشی، با قرار گرفتن در جایگاه مناسب خود، می توانند سخت ترین و مستحکم ترین قطعات را برش دهند و صفحه گرانیت بر نیز یکی از این صفحات است که اقدام برشکاری را انجام می دهد. اما باید اشاره کنیم که ویژگی ها و خصوصیاتی که در صفحه دارد، سبب شده تا از آن، تنها برای برش انواع گرانیت ها استفاده شود.

گرانیت بر

تفاوت صفحه گرانیت بر با سرامیک بر

دو محصول که به نام های گرانیت بر و سرامیک بر شناخته می شوند، از نظر سختی دارای درجه بندی های متفاوتی هستند. نوع صفحات برش باید با توجه به میزان سختی سطح مورد نظر انتخاب شود. پس در یک نگاه کلی می توان گفت که تفاوت دیسک سرامیک بر و گرانیت بر در سختی آن هاست. اما پیشنهاد متخصصین ما به شما این است که با دقت بیشتری تفاوت این دو محصول را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید بدون هیچ مشکلی از آن ها استفاده کنید.

از آن جایی که سرامیک و گرانیت انواع مختلفی دارند در نتیجه سختی های گوناگونی نیز دارند و نمی توان به طور دقیق مشخص کرد چه دیسک سرامیک بر و گرانیت بری مناسب است اما می توان به وجه تمایز نسبی آن ها اشاره کرد:

  • وجود شیار های خاص بر روی دیسک: بر روی دیسک گرانیت بر شیار هایی قرار گرفته که باعث می شود در زمان برشکاری امکان پریدگی سنگ گرانیت تا حد زیادی کنترل شود و دقت برش افزایش یابد اما در دیسک های سرامیک بر این شیار ها بسیار کمتر وجود دارد.
  • تحمل سرعت بالا در زمان کار: یک دیسک گرانیت بر با کیفیت باید بتواند در سرعت حدود ۶۶۵۰ دور در دقیقه به فعالیت خود ادامه دهد و دچار مشکل نشود. البته دیسک سرامیک بر نیز باید این قابلیت را داشته باشد اما محدوده سرعت آن با دیسک گرانیت بر متفاوت است.
  • مقاومت بالا در برابر فشار: در دیسک گرانیت بر با کیفیت از سِگمنت های الماسه برای تیغه استفاده شده که به کارگیری آنها باعث می شود مقاومت آنها در برابر فشار افزایش یابد. همچنین ساختار کلی آنها به گونه‌ ای است که در زمان اعمال فشار بالا دچار شکستگی و خمش نمی شوند مقاومت در دیسک های سرامیک بر نیز اهمیت دارد اما به نوع و جنس سرامیک بستگی دارد و محدوده تحمل فشار آن می تواند با دیسک گرانیت بر متفاوت باشد.
  • قطر دیسک: هر چقدر قطر دیسک گرانیت بر پایین تر باشد، ظرافت برشکاری با آن بیشتر خواهد بود. پس در زمان انتخاب بسته به موارد نیاز خود به این مورد نیز توجه ویژه داشته باشید.قطر صفحه سرامیک بر با توجه به جنس سرامیک و نوع کارمان تعیین می شود
فیسبوک
توئیتر
واتساپ
لینکدن
پینترست
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.