روش های افزایش مشتری در دنیای دیجیتال مارکتینگ

روش های افزایش مشتری دیجیتال مارکتینگ

کشف راه هایی برای افزایش ترافیک وب و جذب مشتری همیشه یک اقدام چالش برانگیز برای اغلب کسب و کار ها است. بر طبق آمار بدست آمده، جذب مشتری بین پنج تا ۲۵ برابر گران تر از حفظ مشتری است و به همین دلیل است که اغلب کسب و کار ها برای جذب مشتری تلاشی نمی کنند. اما برای موفقیت در فضای رقابتی دنیای دیجیتال شما باید به این فکر کنید که چگونه یک محصول را تبلیغ کنید تا مشتریان جذب آن شوند.

چه مقالاتی را باید در وب سایت خود برای افزایش ترافیک منتشر کنید و چگونه می توانید به بهترین نحو از قدرت کانال های رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید. در این مقاله می خواهیم به تمامی این سوالات پاسخ داده و تکنیک هایی برای جذب مشتری معرفی کنیم.

چگونه مشتری را جذب کنیم؟

هدف از انجام تکنیک های بازارایابی مختلف، هدایت ترافیک به وب سایت شما و جذب مشتری است. یک کسب و کار آنلاین باید به راحتی از طریق موتورهای جستجوی آنلاین پیدا شود و از این طریق افراد زیادی را به صورت آنلاین جذب خود کند. بنابراین با در نظر داشتن این موضوع در ادامه می خواهیم برخی از موثر ترین تکنیک های جذب مشتری را با یکدیگر بررسی کنیم.

طراحی اصولی وب سایت

زمانی که وب سایتی به خوبی طراحی نشده باشد، کاربران آن را به سرعت ترک می کنند و اصلاً به محصولات و خدمات شما توجه نمی کنند. مطالعات تحقیقاتی نشان داده است که ۹۴ درصد از بازخوردهای منفی مشتریان در فضای آنلاین مربوط به طراحی وب سایت است. بنابراین، اگر وب‌سایت شما خوب به نظر نمی رسد، عملکرد خوبی ندارد و یا بارگذاری آن زمان زیادی طول می‌کشد، بهتر است آن را بهبود دهید.

سعی کنید نوار ناوبری و منوی خود را بهینه کنید و به بازدیدکنندگان خود کمک کنید تا بتوانند به راحتی محصولات موردنیاز خود را در وب سایت شما پیدا کنند. زمان بارگذاری وب سایت خود را کاهش دهید، زیرا بازدیدکنندگان شما دوست دارند وب سایت شما به سرعت بارگذاری شود. کندی وب سایت شما باعث افزایش نرخ پرش می شود و کاربران آن را ترک می کنند. کارشناسان گوگل پیشنهاد می کنند که زمان بارگذاری خود را کمتر از ۳ ثانیه نگه دارید .

طراحی اصولی وب سایت

تهیه عکس های زیبا از محصولات

یکی از بهترین راه‌ها برای تبدیل بازدیدکنندگان به خریداران واقعی، ارائه ی عکس‌های واضح و جذاب از محصول است. برای داشتن تصاویر بهتر از محصولاتتان موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • از تصاویر بدون پس‌زمینه استفاده کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که تصاویر شما دارای نور کافی هستند.
  • برای جلوگیری از تار شدن یا عدم فوکوس تصاویر، در صورت لزوم از سه پایه استفاده کنید.
  • از زوایای مختلف از محصولات خود عکس بگیرید.
  • عکس های با کیفیت بالا را در سایت خود قرار دهید.

تهیه عکس های زیبا از محصولات

به یاد داشته باشید که شما می توانید از این تصاویر در کانال های تجارت الکترونیک خود، کمپین تبلیغاتی آنلاین و رسانه های اجتماعی، برندسازی، کمپین های ایمیلی و سایر تلاش های بازاریابی استفاده کنید.

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

برای کسب رتبه بالا در موتورهای جستجو، باید مطمئن شوید که محتوا، صفحات محصول و وب سایت شما برای موتورهای جستجو بهینه شده است. برای شروع، در اینجا چند نکته اساسی وجود دارد که باید در فروشگاه اینترنتی خود به کار ببرید:

استفاده صحیح از کلمات کلیدی

تمام محتوای شما، مانند پست های وبلاگ و صفحات محصول باید از کلمات کلیدی شما استفاده کنند. اینها کلماتی هستند که کاربران برای یافتن محتوا و یا محصولات شما از آن ها استفاده می کنند. بنابراین کلمه کلیدی شما باید در جایی که بیشترین اهمیت را دارد، ذکر شود. برخی از این قسمت های اساسی و مهم عبارتند از:

  • عنوان و محتوای پست وبلاگ
  • عنوان صفحه محصول و توضیحات
  • آدرس صفحه
  • متن جایگزین تصاویر

از پر کردن محتوای خود با کلمات کلیدی و یا کیورد استافینگ خودداری کنید، زیرا موتورهای جستجو سایت هایی که از آن استفاده می کنند را جریمه می کنند.

لینک سازی درست

لینک های موجود در محتوای شما و همچنین سایر سایت هایی که به شما لینک می دهند، برای سئو بسیار مهم است. اگر موتورهای جستجو بتوانند سایت‌های معتبری که به شما لینک می‌دهند را شناسایی کنند، مطمئناً رتبه بالاتری به وب سایت شما اختصاص خواهند داد. بنابراین با تولید محتوای با کیفیت و لینک دادن به سایر وب سایت ها سعی کنید از وب سایت های معتبر بک لینک دریافت کنید. به دنبال سایت های معتبری باشید که می توانند به محصول یا صفحات درباره ما و یا پست های وبلاگ شما لینک دهند. همچنین لینک دادن به صفحات خود را فراموش نکنید! به محصولات مشابه یا پست های وبلاگی که با یک موضوع مرتبط هستند لینک دهید و خواننده را درگیر محتوای خود کنید.

به روز رسانی مطالب قدیمی

اگر پست های وبلاگ عالی دارید که چند سال پیش آن ها را منتشر کردید، در نظر داشته باشید که این محتوا را در یک پست جدید قرار دهید و آن را به روز رسانی کنید. این کار برای سئو سایت عملکرد فوق العاده ای دارد و کاربران به راحتی می توانند این اطلاعات مفید را پیدا کنند. فقط توجه داشته باشید که باید از ارائه محتوای تکراری خودداری کنید! کل صفحه را کپی و پیست نکنید، بلکه دوباره مطالب را بازنویسی کنید تا دقیقاً مثل قبل نباشد. موتورهای جستجو محتوای تکراری را دوست ندارند و باید از استفاده از این نوع محتوا خودداری کنید.

صفحات محصولات

این صفحات در وب سایت گنجینه شما هستند و باید تا جایی که می توانید، آن ها را بهینه سازی کنید. به یاد داشته باشید که از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید و در صورت امکان، از بیش از ۱۰۰۰ کلمه در توضیحات محصول خود استفاده نکنید. اگر محصولات مشابه در سایت خود دارید توضیحات آن ها را کپی نکنید، زیرا همانطور که گفته شد گوگل محتوای تکراری را دوست ندارد. به روش های جدیدی برای توصیف محصولات خود فکر کنید.

اینها تنها برخی از ترفندهای بهبود سایت برای سئو هستند که می توانند در مدت زمانی کوتاه نتایج بسیار خوبی را به همراه داشته باشند. تحقیقات کلمات کلیدی خود را انجام دهید و از این طریق مشتری های بیشتری را جذب کسب و کار خود کنید.

ایجاد بخش رضایت مشتریان

مهم نیست که چقدر سعی می کنید مخاطبان خود را متقاعد کنید که محصولات یا خدمات شما واقعاً کیفیت عالی دارند، آن ها ترجیح می دهند آن را از زبان شخص دیگری بشنوند که به برند شما وابسته نباشد. یک نظرسنجی انجام شده در سال های گذشته نشان داد که ۸۳ درصد از مصرف کنندگان به توصیه های دوستان و سایر مشتریان برای خرید محصولات اعتماد بیشتری دارند.

بنابراین، اگر می‌خواهید به بخش بزرگ‌تری از مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید و آن ها را جذب محصولات کنید، از مشتریان فعلی‌تان بخواهید که میزان رضایت خود را در این قسمت از وب سایتتان قرار دهند. پیام های رضایت مشتریان قبلی شک و تردید احتمالی کاربران را در مورد کیفیت محصولات و خدمات شما برطرف می کند. این نوع اثبات اجتماعی زمانی که در صفحه اصلی و یا صفحات محصول نمایش داده می‌شود، عملکرد بسیار خوبی خواهد داشت.

استفاده از بازاریابی محتوا

ایجاد محتوای باکیفیت که برای مخاطبان شما یک ارزش ایجاد می کند و مشکلاتی که معمولاً با آن ها روبرو هستند را برطرف می کند، راهی عالی برای دستیابی به مشتریان بیشتر و جذب آن ها به وب سایتتان است. به عنوان مثال اگر یک سایت رستوران دارید، دستور العمل های جالب و نکات آشپزی را ارائه دهید، اگر وب سایت برای سالن زیبایی دارید، نکات و ترفندهای مراقبت از پوست را به اشتراک بگذارید.

تنها نکته مهم در بازاریابی محتوا، مفید بودن و نشان دادن تخصص خود در این زمینه است. افراد دوست دارند از برند های معتبر خرید کنند، بنابراین اگر شما به عنوان یک متخصص در صنعت خود ظاهر شوید که ترفندهای تجارت خود را به اشتراک می گذارد، طبیعتاً مخاطب هدف شما به سمت شما جذب می شود.

تلاش‌های بازاریابی محتوای خود را بیشتر کنید و تا آنجا که ممکن است پست‌های مختلفی را منتشر کنید، زیرا این یک راه مطمئن برای ایجاد لید های جدید و واجد شرایط است. همچنین برای گسترش دامنه دسترسی خود به مخاطبان، با سایر کسب و کار های مشابه در صنعت خود همکاری کنید و پست مهمان را در وبلاگ خود قرار دهید تا مخاطبان از آن ها استفاده کنند.

شبکه های اجتماعی فعال

مخاطبان هدف شما زمان زیادی از اوقات فراغت خود را در رسانه های اجتماعی می گذرانند. این منطقی است که با به اشتراک گذاشتن محتوای جذاب در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، توجه آن ها را به سمت خود جلب کنید. بنابراین، فعال بودن در یک کانال رسانه اجتماعی برای دستیابی به مشتریان بیشتر ضروری است. اگر نمی دانید که کدامیک از شبکه های اجتماعی برای شما بهتر است، بررسی کنید که مخاطب شما کدام یک از شبکه های اجتماعی را ترجیح می دهد و روی آن تمرکز کنید.

جدا از ایجاد آگاهی از برند و سرگرم کردن مخاطبان هدف، رسانه های اجتماعی مکانی مناسب برای فروش محصولات و ارائه ی خدمات مختلف هستند. بنابراین، مطمئن شوید که به نظرات افراد و سوالات آن ها پاسخ می دهید و حتی نظرات منفی را تایید کنید. شما می توانید از مدیریت بازخوردهای منفی به شیوه ای سازنده و مفید بسیار سود ببرید، زیرا انجام این کار دید مثبتی را نسبت به کسب و کار شما ایجاد می کند و به مشتریان بالقوه و فعلی شما نشان می دهد که به آن ها اهمیت می دهید و مایل هستید خدمات خود را بهبود بخشید.

شبکه های اجتماعی فعال

ارسال پیامک های تبلیغاتی و بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی و ارسال پیامک های تبلیغاتی راه حلی ارزان و موثر برای جذب مشتری است. یک نظرسنجی انجام شده نشان داد که ۵۴ درصد از مردم با کسب و کار هایی که برای آن ها پیامک و یا ایمیل ارسال می کنند تعامل بیشتری دارند. علاوه بر این، ۷۱٪ از افراد اظهار داشتند که هنگام خرید همیشه ایمیل هایی را که یک شرکت برای آن ها ارسال می کند، به خاطر می آورند.

این نتایج اهمیت بازاریابی ایمیلی را تایید می کند. شما می توانید پیشنهادات شگفت انگیز خود و یا تخفیفات و جشنواره ها را از طریق ایمیل ها و پیامک های تبلیغاتی به مشتریان خود ارائه دهید و آن ها را از این طریق مطلع کنید. همچنین برای مشتریانی که مدتی است فعال نبوده اند و از وب سایت شما بازدید نکرده اند، ایمیل هایی را همراه با کوپن های تخفیف ارسال کنید تا آن ها را تشویق به بازدید مجدد از وب سایت خود کنید.

ارائه محصول یا محتوای رایگان به مشتری

رایگان! این کلمه جادویی می تواند برای ارتقای کسب و کار شما معجزه کند، زیرا یک انگیزه روانی قدرتمند را در ذهن مخاطبان ایجاد می کند. این کلمه تأثیر ناخودآگاهی بر مشتریان بالقوه شما دارد و آن ها با دیدن این کلمه بدون شک جذب کسب و کار شما خواهند شد. یک قسمت از محتوای خود را به صورت رایگان در اختیار افراد قرار دهید و یا به آن ها بگویید با خرید یک محصول خاص، محصول دیگری را به صورت رایگان دریافت خواهند کرد.

فیسبوک
توئیتر
واتساپ
لینکدن
پینترست
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئو سایت

1,500,000 تومان51,000,000 تومان

طراحی سایت شرکتی و صنفی

7,500,000 تومان24,650,000 تومان

طراحی سایت خبری و اطلاع رسانی

6,000,000 تومان21,250,000 تومان

طراحی سایت آموزشی

9,000,000 تومان34,000,000 تومان

طراحی سایت آگهی و نیازمندی ها

8,000,000 تومان27,200,000 تومان

طراحی سایت فروشگاهی

8,000,000 تومان35,700,000 تومان
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.