انواع جارو برقی صنعتی و انواع آن

انواع جارو برقی صنعتی و انواع آن

قوی ترین نوع جارو برقی ها، جارو های صنعتی می باشند که با در نظر گرفتن به ویژگی های کارخانه های صنعتی و زباله ها و آلودگی های که قرار است در درون آن ها مکش شوند، طراحی، ساخته و تولید شده اند. در حقیقت جارو برقی صنعتی دستگاهی می باشد که همه ی کثیفی ها و زباله ها را در محل های صنعتی یا نیمه صنعتی پاک و تمیز می کند. جارو برقی های صنعتی در قیاس با جارو برقی های خانگی، قطعا مغایرت هایی دارد به این جهت که آلودگی که در خانه ها وجود دارد با آلودگی هایی که در کارخانه ها و مکان های صنعتی وجود دارد بسیار فرق دارد بنابراین بایستی جاروبرقی هایی که در هر مکان یعنی خانه و کارخانه استفاده می شود با هم فرق داشته باشند. از سوی دیگر، به دلیل این که آلودگی ها در مکان های مختلف صنعتی و کارخانه های مختلف با هم فرق دارد، پس به این دلیل کاملا عادی است که گونه و نوع جاروبرقی های صنعتی هم با همدیگر اختلافاتی در اندازه تعداد موتور، نیروی موتور، توان کشیدن و غیره داشته باشند.

جاروبرقی های صنعتی شامل یک محفظه است که داخل آن به وسیله ی یک مکنده، خلا به وجود می آید که باعث می شود زباله، به درون محفظه جاروبرقی صنعتی جذب شود و به علت تفاوت فشار میان هوای درون محفظه و هوای بیرون آن، آلودگی ها از خارج مخزن به درون آن می روند و به این شکل، آشغال و زباله ها در درون محفظه می مانند. جارو برقی صنعتی به غیر از این که برای از بین بردن کثیفی ها و جمع کردن زباله ها به کار می رود به علاوه می تواند به علت داشتن ظرفیت بسیار زیاد محفظه و نیروی بیش از حد که دارد، می تواند حجم زیادی از مواد را انتقال دهد و به این شکل برای جابه جا کردن مواد در صنعت نیز به کار می رود.

انواع دستگاه های جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی های تجاری
این دستگاه ها بیشتر در مجتمع های تجاری و مسکونی، ادارات، شرکت ها، مراکز درمانی، کارواش ها و هتل ها مورد استفاده قرار می گیرند. جنس بدنه آن ها از استیل ضد زنگ و پلی اورتان است. این دستگاه ها برای استفاده مداوم و طولانی به صورت روزانه طراحی نشده اند و می توانند در بازه های زمانی مختلف در روز مورد استفاده قرار بگیرند. این نوع از دستگاه ها معمولاً ظرفیت مخزن کمتری نسبت به دستگاه های صنعتی حرفه ای و فوق حرفه ای دارند و از برق تک فاز برای تأمین انرژی موردنیاز خود استفاده می کنند.

جاروبرقی های آب و خاک
همانطور که از نام این نوع از جاروها مشخص است، این دستگاه ها به منظور جمع آوری انواع آلودگی های خشک و مرطوب مورد استفاده قرار می گیرند. بسته به نوع و میزان آلودگی می توان از انواع متنوعی از آن ها استفاده کرد و نتایج بسیار موثری از آن ها گرفت.

جاروبرقی های سه فاز صنعتی با موتور توربینی
وقتی صحبت از دستگاه های سه فاز به میان می آید، ناخودآگاه آدم یاد قدرتمند بودن می افتد. در دستگاه های سه فاز از موتورهای پرقدرت توربینی ۲.۲ الی ۵.۵ کیلو وات استفاده شده است. مورتورها کاملاً باکیفیت بوده و این امکان را برای دستگا فراهم می کند تا به صورت شبانه روزی (۳ شیفت) کار خود را انجام دهد. بدون آن که نیازمند وقفه ای در کار باشد. سطح و کلاس فیلتر این دستگاه ها بسیار با کیفیت است و فرایند فیلتراسیون را بدون هیچ مشکلی انجام می دهد. حجم مخارن بزرگ و جنس بدنه فوق العاده محکم و ضد ضربه از دیگر ویژگی های بارز این دستگاه ها است.

جاروبرقی های ضد انفجار دستگاه های جاروبرقی ضد انفجار
به منظور استفاده در محیط های خاص و مستعد انفجار مورد استفاده قرار می گیرند. این تجهیزات حرفه ای دارای مجوز استاندارد ATEX هستند. ATEX مخفف Atmosphères Explosibles و بیانگر این است که تجهیزاتی که قرار است در محیط هایی که خطر انفجار وجود دارد (گازی – پودر یا گرد و غبار) مورد استفاده قرار بگیرند، بایستی دارای استاندارد ATEX باشند. جاروهای صنعتی ضد انفجار، یکی از محصولات خاص شرکت های تولید کننده این تجهیزات در دنیا است. تمامی بخش های این مکنده های صنعتی کاملاً عایق بندی شده اند تا خدای ناکرده مشکلی پیش نیاید. همچنین موتور آن ها از نوع توربینی بوده و قدرت فوق العاده ای دارد. اگر محبط شما به گونه ای است که مستعد خطر احتراق و انفجار است، پیشنهاد می کنیم که از این نوع جاروبرقی استفاده کنیم.

جاروبرقی صنعتی

ویژگی های جاروبرقی صنعتی

از مهم‌ترین مواردی که ویژگی های جاروبرقی صنعتی را مشخص می‌کند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

فیلتراسیون پیشرفته جاروبرقی
کاربرد جاروبرقی صنعتی در صنایعی چون چوب و کاغذ وجود دارد این صنایع با حجم زیادی از گرد و خاک و براده چوب همراه است. به همین دلیل نقش فیلتر در مکنده صنعتی بسیار اهمیت دارد چرا که در صورت استفاده از فیلترهای کم و بی کیفیت، تمامی گرد و خاک و ذرات معلق جذب شده به سرعت به هوای بیرون برگردانده می‌شود.

در جاروبرقی‌های خانگی عموما یک یا دو فیلتر جهت جذب گرد و خاک‌های جذب شده، تعبیه می‌شود تا از ورود آن به هوای بیرون جلوگیری شود. از طرفی این ذرات با ورود به موتور، باعث سوختن آن می‌شوند. در جاروبرقی‌های صنعتی به دلیل حجم بیشتر ذرات معلق و نوع آن، نیاز به چندین فیلتر متفاوت اعم از فیلتر هپای ستاره‌ای و کارتریجی، فیلتر کلاس M، کلاس L، فیلتر آنتی استاتیک، فیلتر مقاوم به حرارت و فیلتر PTFE می‌شود. البته تمامی این فیلترها به صورت همزمان مصرف نمی‌شود و یک یا چند تا از آنها بر اساس صنعت مورد نظر در داخل دستگاه نصب می‌گردد.

مخزن بزرگ
یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که اغلب کاربران در جواب جاروبرقی صنعتی چیست؟ پاسخ می‌دهند این است که مخزن این جاروبرقی بسیار بزرگ و حجیم می‌باشد. از آن جا که روزانه در تمامی صنایع لازم است تا اتاق‌ها و قسمت‌های مختلف تمیز شوند، نیاز به مکنده صنعتی دارید که مخزن جمع‌آوری آشغال‌هایش به گونه‌ای طراحی و ساخته شود که کاربر نیازی به تخلیه مداوم پیدا نکند.

طراحی ارگونومیک
اینکه جاروبرقی صنعتی چیست و چه کاربردی دارد تنها مسائل مهم در هنگام خرید این وسیله نیستند و نباید از طراحی و شکل ظاهری دستگاه نیز غافل شد. البته منظور ما از ظاهر داشتن ظاهری لوکس و زیبا نیست. بلکه منظور این است که دستگاه به گونه‌ای طراحی و ساخته شود که استفاده از آن ساده، راحت و بدون دردسر باشد و به بدن کاربر را در وضعیت نامناسب و خسته کننده‌ای قرار ندهد. وجود چرخ‌های بزرگ در پایین جاروبرقی و لوله خرطومی کاملا منعطف باعث شده تا به راحتی امکان استفاده از دستگاه برای کاربر فراهم شود. همچنین مخزن جداشونده آن، تخلیه آشغال‌های مکیده شده را تا حد زیادی آسان می‌کند.

انتقال مواد
کاربرد جاروبرقی صنعتی به تمیز کردن سطوح منتهی نمی‌شود و از ان می‌توان برای انتقال و جابه جایی مواد در حجم‌های بالا نیز بهره برد. این کار با این مکنده غول‌اسا در کسری از ثانیه ممکن می‌شود و در زمان صرفه‌جویی زیادی صورت می‌پذیرد.

جمع‌آوری آب و مایعات
در اکثر جاروبرقی‌های خانگی معمولی امکان جمع‌اوری مایعات از روی زمین با استفاده از دستگاه وجود ندارد و با ورود آب به موتور در کسری از ثانیه دستگاه جاروبرقی خواهد سوخت. این در حالی است که تمامی جاروبرقی‌های صنعتی به گونه‌ای طراحی می‌شوند که قابلیت جذب آب و خاک را به صورت همزمان دارد و موتور آسیبی نخواهد دید.

فیسبوک
توئیتر
واتساپ
لینکدن
پینترست
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.