انواع قالب ریخته گری آلومینیوم

انواع قالب ریخته گری آلومینیوم

ریخته گری آلومینیوم شاید مهم‌ترین و ساده‌ترین روش تولید محصول نهایی از جنس آلومینیوم باشد بنابراین اطلاعات در این زمینه بسیار مهم و کاربردیست. در سال‌های اخیر بیشترین نرخ رشد مصرف فلزات مربوط به آلومینیوم بوده است که این موضوع بیانگر استراتژیک بودن این فلز برای کشورهای مختلف است. بر همین اساس، ریخته گری آلومینیوم با توجه به خصوصیات این فلز اهمیت بالایی یافته است.

آلومینیوم خالص را می‌توان از آلومینا با درصد خلوص بالا به دست آورد؛ اما با توجه به اینکه آلومینیوم خالص، فلزی نرم است امکان استفاده از آن در همه صنایع و کاربردها فراهم نیست. به همین منظور، برای بالا بردن میزان استحکام آلومینیوم، عموماً آن را با سایر فلزات ترکیب می‌کنند تا به‌صورت آلیاژ درآید.

مزایای ریخته گری آلومینیوم

از مزایای ریخته گری آلومینویم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. قطعه تولید شده به کمک فرایند ریخته گری آلومینیوم ابعاد و اندازه‌ای کاملا متناسب با ابعاد نمونه اولیه دارند. به همین زمان لازم برای خدماتی مانند ماشین‌کاری ثانویه در تولید قطعات صنعتی کمتر می شود.
  2. قطعات حاصل از ریخته گری دقیق آلومینیوم در عین سبک بودن، بسیار مستحکم بوده و ظاهری زیبا دارند.
  3. قیمت قطعات تولید شده با ریخته گری آلومینیوم نسب به سایر فلزات ارزان‌تر و دغدغه‌ بسیاری از صاحیان صنایع را کمتر می کند.
  4. علاوه بر خود فلز آلومینیوم، آلیاژهای آلومینیوم با ویژگی‌ های مثبت زیاد مثل مقاوم بودن در برابر خوردگی، کاربردهای گوناگونی در بخش‌ های مختلف صنعت دارند.
  5. سیالیت آلیاژهای آلومینیوم به تولیدکنندگان این امکان را می دهد تا در صورت لزوم از بخش هایی با دیواره نازک استفاده کرده و قطعات پیچیده تری را طراحی کنند.
  6. نقطه ذوب کم و انتقال سریع حرارت نیز منجر به فرآیندهای ریخته گری کوتاه تر و کاهش زمان تولید می شود.
  7. قطعات تولید شده در این روش، نسبت استحکام به وزن بالای داشته و از مقاومت در برابر خوردگی بی نظیر برخوردارند.
  8. در این روش سرعت تولید بالا بوده و به همین برای تیراژهای بالا اقتصادی است.
  9. در نهایت طول عمر بالای قطعات حاصل از ریخته گری آلومینیوم در مقابل هزینه پرداختی مصرف‌ کنندگان باعث می‌ شود تا استفاده از آن‌ها مقرون‌ به‌ صرفه باشد.

انواع قالب برای ریخته گری آلومینیوم

قالب های مختلفی برای ریخته گری آلومینیوم وجود دارد که در ریخته گری آلومینیوم مذاب به اشکال و اشکال مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از قالب ها موقتی هستند و برخی دیگر دائمی هستند و می توانند به طور مکرر مورد استفاده قرار گیرند. همین نوع قالب ها علاوه بر آلومینیوم برای بسیاری از فلزات و آلیاژهای مختلف نیز استفاده می شوند.

قالب ریخته گری شن و ماسه
قدیمی ترین انواع قالب ها برای ریخته گری آلومینیوم ، قالب هایی است که از زمان مصریان استفاده می شده است. این نوع قالب ها وقتی ایجاد می شوند که حفره ای در شن ایجاد شود که در یک جعبه یا “فلاسک” نگه داشته می شود. معمولاً “الگوی” اصلی از چوب، فلز یا سایر مواد جامد ساخته می شود.

همچنین یک هسته در حفره شن وجود دارد که مرکز ریخته گری را تشکیل می دهد. از میان قالب های مختلف ریخته گری آلومینیوم، این یکی از مواردی است که به ویژه برای بلوک های موتور، منیفولد موتور و سایر ریخته گری های بزرگ و سنگین استفاده می شود.

ریخته گری

قالب سرامیکی
نوع دیگر قالب ریخته گری که با آلومینیوم و سایر فلزات مذاب استفاده می شود ، قالب سرامیکی است. قالب سرامیکی که معمولاً برای فرآیند ریخته گری سرمایه گذاری استفاده می شود، در اطراف پلاستیک یا موم ایجاد می شود که هنگام سوزاندن قالب هنگام ایجاد، ذوب می شود. بعد از اینکه موم از بین رفت، قالب آماده دریافت فلز مذاب می شود. به این نوع فرآیند ریخته گری به دلیل ریخته گری دقیق که می توان با این فرآیند ایجاد کرد، “ریخته گری دقیق” نیز می گویند.

ریخته گری قالب دائمی
انواع دائمی قالب های ریخته گری آلومینیوم از فلزاتی مانند فولاد و آهن ساخته می شوند. آلومینیوم مذاب در اثر جاذبه یا خلا into به داخل حفره قالب دائمی وارد می شود. یکی از مزایای این نوع ریخته گری قالب دائمی بودن قالب است. برخلاف قالب های ریخته گری شن و ماسه که معمولاً هنگام استخراج ریخته گری از بین می روند. همچنین اگر برای تعداد زیادی ریخته گری استفاده شود ، قیمت آن نیز کمتر است.

قالب های ریخته گری
در قالب های ریخته گری قالب از قالب های قالب یا قالب برای تولید بسیاری از قالب گیری های یکسان استفاده می شود. با آلومینیوم، مانند سایر فلزات، فلز مذاب تحت فشار زیاد وارد این نوع قالب ها برای ریخته گری آلومینیوم می شود. این یک فرایند همه کاره است که امکان تولید مقدار زیادی ریخته گری با اندازه کوچک تا متوسط ​​را فراهم می کند.

قالب شل یا الگوی سست
قالب پوسته نوعی قالب ریخته گری شن و ماسه است که از رزین برای اتصال شن و ماسه به پوسته ای نازک ، ضخامت ۱۰ تا ۲۰ میلی متر استفاده می کند. در حالی که استفاده از این نوع قالب ها برای ریخته گری آلومینیوم، سطح بهتری را با ابعاد دقیق تر تولید می کند.

قالب های گچی
قالب های گچی با استفاده از دوغاب گچ ایجاد می شود که به دور موم ریخته می شود. همانطور که قالب گچ پخته می شود، الگو ذوب می شود و نمای کاملی از الگو را به جا می گذارد. سپس فلز مذاب در حفره قالبهای گچ ریخته می شود. این فرم دیگری از “ریخته گری موم از دست رفته” است.

قالب های ریخته گری گرافیت
قالب و هسته گرافیت اغلب با ریخته گری گریز از مرکز آلومینیوم استفاده می شود. این فرآیند باعث وارد آمدن فلز به داخل قالب می شود و از سرد کردن سریع برای تولید کیفیت ریخته گری که با روش های دیگر امکان پذیر نیست استفاده می کند.

این هفت نوع قالب برای ریخته گری آلومینیوم است که بیشتر برای تولید ریخته گری آلومینیوم استفاده می شود. از هر قالب ریخته گری برای تولید کیفیت های خاص و برای انواع مختلف خواص ریخته گری استفاده می شود.

فیسبوک
توئیتر
واتساپ
لینکدن
پینترست
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.