تاثیر فضای مجازی و دیجیتال در افزایش فروش

تاثیر فضای مجازی در افزایش فروش

با مرور زمان و ظهور بیماری فراگیر کرونا روند فروش و بازاریابی، معرفی کسب و کار و حتی شیوه زندگی اغلب مردم جامعه تغییر کرده و به سمت و سوی الکترونیک و دیجیتال رفته است. این بستر برای رشد و تعامل بسیار نامحدود بوده و هچنین برای افزایش فروش بسیار مناسب است ولی استفاده از این فضا دانش و آگاهی لازم را میطلبد. در کنار این تغییرات دنیای وب نیز دست خوش تحولاتی شده است در گذشته طراحی وب اغلب روی مرورگرهای دسکتاپ متمرکز بود اما از اواسط دهه ۲۰۱۰، طراحی برای مرورگرهای موبایل و تبلت اهمیت فزاینده ای پیدا کرده است.

افزایش فروش با یک تکینیک ساده

دیجیتال مارکتینگ به معنای ارائه خدمات، محصولات و معرفی برند از طریق رسانه های الکترونیکی است. شبکه های اجتماعی بخاطر در اختیار داشتن حجم وسیعی از اطلاعات و علایق کاربران، بستر مناسبی برای بازاریابی و افزایش فروش هستند در حالی که در بازاریابی به روش سنتی و فیزیکی همچین شناختی از مشتری هدف در دست نیست و همین امر درصد احتمال خطا را در جذب مشتری چند برابر میکند.

دیجیتال مارکتینگ چتر نجات کسب و کارهای کوچک

براساس آخرین آماری که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از روند نفوذ اینترنت در کشور اعلام کرده است، ضریب نفوذ اینترنت به  ۹۴ درصد رسیده، به عبارتی از هر ۱۰۰ نفر در کشور ۹۴ نفر از اینترنت استفاده می‌کنند این ارقام نشان دهنده استفاده چشمگیر مردم از مرورگر اینترنت است.

در نتیجه اگر  به  آمار مصرف اینترنت و موبایل توجه کنیم، می توان به تاثیر دیجیتال مارکتینگ در افزایش فروش کسب و کارها پی برد. در نتیجه  کسب و کارهایی که  قصد ماندن در این بازار بسیار رقابتی  را دارند و هنوز می خواهند برای جذب مشتریان خود تلاش کنند، ورود به فضای دیجیتال و حوزه بازاریابی دیجیتال یک ضرورت محسوب می‌شود.

فضای مجازی و دیجیتال

مزایای بازاریابی آنلاین و تاثیر آن در افزایش فروش

مشتریان بالقوه‌ای که می‌توان به صورت آنلاین پیدا کرد، گروهی بسیار بزرگ‌تر از آن چیزیست که فقط به صورت محلی می توان باعث جذب آن شد. با استفاده از تکنیک های دیجیتال مارکتینگ، می توان به مخاطبان جهانی دست پیدا کرد.

برخی از مزایای کلیدی بازاریابی دیجیتال عبارتند از:

  1. توانایی دسترسی به تمامی افراد در هر موقعیت جغرافیایی
  2. جذب مشتریان زیاد با کمترین هزینه تبلیغاتی
  3. شناخت مشتریان هدف و ایجاد شرایط وفاداری به برند و افزایش تعامل

تاثیر سئو در دیده شدن کسب و کارتان

اکنون، ممکن است  این سوال  برایتان پیش بیاید که ارزش واقعی سئو چیست؟ چرا مهم است؟ خوب، بیایید نگاهی بیندازیم که اجرای آن چه تاثیری می تواند برای کسب و کار شما داشته باشد و چگونه می تواند به یکی از موثرترین استراتژی های بازاریابی شما تبدیل شود.

یادگیری بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) اهمیت و جایگاه ویژه ای دارد، به شما کمک می کند با اولین نامی که مشتری هدف در مرورگر گوگل جستجو میکند اگر از نظر رتبه جایگاه مناسبی در سئو داشته باشید از رقبای خود پیشی بگیرید.

SEO مخفف بهینه سازی موتور جستجو است که فرآیند بهبود سایت شما برای افزایش بازدیدکنندگان فرآهم میکند . هدف سئو بهبود کیفیت و کمیت ترافیک وب سایت شما از طریق تغییرات در سایت است. این فقط به معنای پر کردن صفحات با کلمات کلیدی مرتبط نیست، بلکه تمرکز بر موارد حیاتی وب مانند سرعت سایت، سازگاری با موبایل، تعامل و محتوای صفحات وب است.

فیسبوک
ایکس
واتساپ
لینکدن
پینترست
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.