معرفی بازی Omno

معرفی بازی Omno

Omno از آن دسته آثار کوتاه و لذت بخشی است که احساس ترس از باختن را از بازیکن سلب می‌کند و او را به سفری ماجراجویی می‌برد. با ما در معرفی این اثر مستقل (Indie) همراه باشید.
در این مقاله طبق معمول به معرفی برخی از ویژگی های بارز بازی Omno می‌پردازیم، اما در ابتدا شما را دعوت به دیدن تریلر این بازی می‌کنم چرا که ویدئو ها بیانگر اکثر موارد هستند:

 

 

کم حجم بودن!

یکی از مهمترین ویژگی بیشتر بازی های مستقل، کم حجم و کوتاه بودن بازی است که همین ویژگی باعث شده عموم مردم و سلیقه های متفاوت را به خود جلب کنند. نبود وقت کافی و از طرفی مشکلات پردازشی و حجم یکی از دلایلی است که گاهی بازیکنان به طرف برخی بازی های ویدئویی نمی‌روند، به همین دلیل بازی های مستقل که نیرو و توان کافی برای تولید آثار گرافیکی، پر حجم و طولانی را ندارند، به یک بازار پر رونق و سکّوی پرتاب استعداد های بازی‌ساز تبدیل شده است.
بازی Omno هم بدلیل داشتن این ویژگی های مثبت گزینه‌ی مناسبی برای تجربه کردن است؛ بازی‌ای بسیار کم حجم و کوتاه! که دقیقا در جایی که ارائه‌ات بازی به پایان خود نزدیک می‌شود، تیم سازنده سر بازیکن را درد نمی‌دهد و بازی هم همانجا تمام می‌شود.

کم حجم بودن! Omno

القای احساسات

در بازی هر چقدر که جلو می‌روید قابلیت های اساسی را کسب می‌کنید که این قابلیت ها به زیبایی هرچه تمام‌تر و ظرافت طراحی شده‌اند که وقتی که شما در محیط این قابلیت ها قرار می‌گیرید، احساس انجام خود عمل به شما دست می‌دهد. با دریافت هر کدام از این قدرت ها، آزادی عملی بیشتری در محیط بازی پیدا می‌کنید، به همین دلیل در ابتدا بازی تا حدی کسل کننده است ولی با کمی پیشروی اوضاع تغییر کرده و بازیکن اینبار خود تلاش می‌کند که قابلیت های بیشتری کسب بکند.

تلفیق محیط ها

محیط و مپ بازی بگونه‌ای طراحی شده که در آن می‌توان از تمامی قدرت های کسب شده به خوبی و کاملا بهره برد و از این لحاظ کمبودی احساس نمی‌شود. جهان بازی با ترکیب شرایط مختلف، مراحل چالش برانگیزی را برای بازیکنان فراهم آورده، از طرفی وجود فضا های مختلف مانند منطقه برفی و بیابانی، بر جلوه های بصری بازی افزوده است.

تلفیق محیط ها

تجربه شما از بازی Omno چگونه است؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

فیسبوک
ایکس
واتساپ
لینکدن
پینترست
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.