سوالات مهم از مشتری هنگام طراحی وب سایت

سوالات مهم از مشتری هنگام طراحی وب سایت

وب سایت شما به منزله حضورآنلاین شماست. شما باید برای جذب و نگه داشتن مخاطب در وب سایت خود سرمایه گذاری کنید. اگر تجربه طراحی وب سایت را ندارید و می خواهید با یک شرکت حرفه ای در این زمینه کار کنید. بعد از انتخاب طراح وب سایت مطمئن، سوالات بیشمار و مهمی وجود دارد که آن شرکت باید برای تولید وب سایت مناسب از شما بپرسد.

در این مقاله، ما در مورد چند سؤال مهمی که شرکت باید از شما بپرسد بحث خواهیم کرد.

 

طراحی وبسایت

 

کسب و کار شما چیست؟

برای ایجاد وب سایت مناسب کسب و کار شما، شرکت طراحی وب سایت باید کاملاً تجارت شما را درک کند. در غیر این صورت نمی تواند وب سایت مناسبی طراحی کند. شرکت باید به میزان کافی برای شناخت شغل و نیاز شما زمان بگذارد. آنها باید در مورد تاریخچه تجارت، محصولات یا خدماتی که ارائه می دهید، کارمندان، رقبا و سایر موارد سوالاتی بپرسند. تمام این سؤالات به آنها کمک می کند تا از شغل، نحوه عملکرد و ارزشهای شرکت شما درک بهتری داشته باشند.

وقتی یک شرکت طراحی وب درک بهتری از شغل شما داشته باشد، می تواند سایتی ترسیم کند که تجارت شما را به بهترین شکل منعکس کند.

آیا وب سایت دارید؟

ممکن است این سوال احمقانه به نظر برسد، اما شرکت طراحی وب باید از شما سؤال کند که آیا قبلاً وب سایتی ساخته اید یا خیر. پرسیدن این سوال دو دلیل مهم دارد.

دلیل اول این است که شرکت طراحی وب سایت باید بداند که ساخت سایت شما چه مقدار کار و زمان لازم دارد. اگر وب سایتی نداشته باشید، آنها باید تلاش بیشتری برای ساختن یک سایت انجام دهند. اگر سایتی داشته باشید، آنها می دانند که ساختاری وجود دارد که می توانند آن را اصلاح کنند. دلیل دوم این است که آنها می توانند از علایق شما نسبت به وب سایت تان اطلاع پیدا کنند اینکه چه چیزی از وب سایت خود را دوست دارید و نسبت به چه چیزی احساس خوبی ندارید، و اینکه چگونه وب سایت شما هدایت می شود. این فرصتی برای شرکت طراحی وبسایت است تا نیاز و علایق شما را بفهمد. به آنها کمک خواهد کرد سایتی ایجاد کنند که نتایج خوبی را برای تجارت شما به ارمغان بیاورد.

هدف سایت شما چیست؟

یکی از سوال های مهم شرکت هدف شما از ساخت وب سایت است. شما باید اهداف خود را شناسایی و مشخص کنید. اهداف بی شماری وجود دارد که می توانید با وب سایت خود به آنها توجه کنید. شما می توانید به دنبال کسب درآمد یا درآمد بیشتر، افزایش آگاهی از برند، ضبط ایمیل، دنبال کننده های اجتماعی یا مشتریان بیشتر برای تجارت خود باشید. هدف شما در طراحی وب سایت و گسترش تجارت شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود. اگر می خواهید افراد بیشتری از برند شما آگاهی پیدا کنند، شرکت بر ساختن نام تجاری شما متمرکز خواهد شد و به مردم کمک می کند تا با آن بیشتر آشنا شوند. از طرف دیگر، اگر می خواهید منجر به کسب درآمد بیشتر شوید، شرکت روی ترکیب عناصری تمرکز خواهد کرد که مردم را به یادگیری بیشتر و در نهایت خرید ترغیب می کند.

مخاطب نهایی شما کیست؟

مخاطب هدف شما نقش مهمی در نحوه شکل گیری کلیه جنبه های کمپین شما ایفا می کند. شما می خواهید مخاطبان را به تجارت خود علاقمند کنید. برای طراحی وب سایتی که منجر به نتایج مناسب می شود، باید بدانید که می خواهید چه کسانی مخاطب شما قرار بگیرند. یک شرکت طراحی وبسایت خوب از شما در مورد مخاطبان ایده آلتان سؤال می کند تا بتواند سایتی بسازد که برای آنها بهترین عملکرد را داشته باشد. رفتار مخاطبان شما بر نحوه ساختار سایت بسیار تأثیرگذار خواهد بود. هنگامی که با یک شرکت طراحی وب کار می کنید، آنها باید در مورد مشتری ایده آل شما سؤال کنند تا برنامه ای در مورد چگونگی رسیدن به آن نوع مشتری ارائه دهند.

شرکت شما در چه چیزی منحصربه فرد است؟

هر شرکتی در سراسر دنیا چیزی منحصر به فرد برای ارائه به مشتریان خود دارد. چیزی وجود دارد که آنها را در رقابت برتر می کند. ممکن است چیز کوچکی باشد اما مواردی وجود دارد که باعث می شود تجارت شما در مقایسه با رقبای دیگر بی نظیر باشد. یک شرکت طراح وبسایت باید از شما بپرسد شرکت شما در چه چیزی منحصربه فرد است؟ این یک عامل مهم فروش است که می خواهند آن را در طراحی گنجانیده یا به آن تأکید کنند. شما می خواهید در کورس رقابت باقی بمانید و ویژگی های منحصر به فرد تجارت شما در انجام این کار کمک شایانی می کند. شرکت طراحی وب باید در مورد آن ویژگی ها از شما سؤال کند تا بتواند آن ویژگی ها را برای مخاطبان شما برجسته کند.

رقبای شما چه کسانی هستند؟

شرکت طراح وبسایت باید همیشه در مورد رقبا از شما سوال کند. شما می خواهید یک وب سایت ایجاد کنید که به شما در رقابت کمک کند. این مهم است که شرکت در مورد رقبای شما آگاهی داشته باشد تا بتواند وب سایتی ایجاد کند که شما را از بین رقبا منحصر به فرد می کند. باید لیست کوتاهی از رقبایی که به طور مستقیم روی کسب و کار شما تأثیر می گذارند تهیه کنید. شما می توانید این لیست را به شرکت طراحی وب خود بدهید تا شرکت با دیدن و بررسی سایت‌های آنها ایده های بهتری برای تولید سایتی منحصر به فرد ارائه دهند.

چه ویژگی هایی را در سایت خود می خواهید؟

وقتی شرکت طراحی، وب سایت شما را می سازد باید از ویژگی هایی که می خواهید در سایت شما درج شود سؤال کند. شما باید از ویژگیهایی استفاده کنید که به دستیابی به اهدافتان کمک می کند. لازم است در مورد چگونه به نظر رسیدن سایت خود فکر کنید. ویژگی های بی شماری وجود دارد که می توانید برای جذب مخاطبان و علاقه مندی آنها، به سایت خود اضافه کنید.

برخی از ویژگی های محبوب شامل نوارهای ثبت نام ایمیل ، نمادهای رسانه های اجتماعی، ترکیب فیلم ها یا گزینه های رنگی است. اینها همه ویژگی هایی هستند که روی مخاطب شما تأثیر می گذارند. فکر می کنید کدام یک از ویژگی ها برای هدف شما سودآور خواهد بود؟ شما باید ازعناصرمناسب برای رسیدن به هدف سایت خود استفاده کنید. مثلا اگر هدف شما گرفتن بازدید یا دنبال کننده بیشتر است، بهتر است یک نوار ثبت نام ایمیل و نمادهای رسانه های اجتماعی را درج کنید.

از امروز ساخت وب سایت بهتری را شروع کنید

اگر می خواهید بهترین وب سایت را برای تجارت خود بسازید، باید اطمینان حاصل کنید که شرکت طراحی وب سؤالاتی را مطرح می کند که در ساخت وب سایت ایده آل به شما کمک می کند هنگامی که یک شرکت طراحی وب، مشکلات و مزایای کار شما را درک کند، می تواند سایتی مؤثرتر برای مخاطبان شما ایجاد کند.

اگر به دنبال همکاری با یکی از بهترین تیم های طراحی وب هستید، ژسوس آماده کمک به شماست.

فیسبوک
توئیتر
واتساپ
لینکدن
پینترست
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت آموزشی

9,000,000 تومان34,000,000 تومان

سئو سایت

1,500,000 تومان51,000,000 تومان

طراحی سایت خبری و اطلاع رسانی

6,000,000 تومان21,250,000 تومان

طراحی سایت شرکتی و صنفی

7,500,000 تومان24,650,000 تومان

طراحی سایت فروشگاهی

8,000,000 تومان35,700,000 تومان

طراحی سایت آگهی و نیازمندی ها

8,000,000 تومان27,200,000 تومان
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟