درآمد فروشگاه های اینترنتی چقدر است؟

درآمد فروشگاه های اینترنتی چقدر است؟

تا چند سال گذشته تعداد فروشگاه های آنلاین انگشت شمار بود؛ اما امروزه به لطف وجود موبایل به عنوان یک وسیله شخصی و دسترسی آسان تر به فروشگاه های آنلاین، تعداد این کسب و کارها و تنوع محصولات آنها نیز افزایش پیدا کرده است. اما با وجود این بازار پررونق و فوق العاده، باز هم کسب و کارهای نوپا، ابهامات و نگرانی هایی از بابت میزان درآمد احتمالی شان دارند. اما ما اینجا هستیم تا با ارائه آمارهایی از درآمد فروشگاه های اینترنتی، چشم انداز روشن تری را برای شما فراهم کنیم. همراه ما باشید.

میانگین درآمد فروشگاه های اینترنتی

قبل از آن که به سراغ اعداد و ارقام مربوط به فروشگاه های اینترنتی شناخته شده برویم، اجازه دهید بعضی از واقعیت هایی را که به صورت تجربی ثابت شده اند را مرور کنیم. طبق یک قاعده کلی معمولاً تا ۳ سال اول، درآمد فروشگاه های آنلاین، در سطح متوسط رو به پایین قرار دارد. سپس اگر این فروشگاه بتواند خود را به سال چهارم برساند، می تواند درآمد متوسط را برای خود داشته باشد. جالب است بدانید که طبق بررسی های انجام شده، درآمد سایت های فروشگاهی از سال اول تا سال سوم حدود ۱۷۵% افزایش پیدا می کند!

درآمد فروشگاه های اینترنتی کوچک و متوسط

خب چیزی که واضح است این است که درآمد فروشگاه های آنلاین کوچک بنا به محصولاتی که می فروشند، کاملاً متفاوت است. اما در مجموع درآمد فروشگاه های کوچک می تواند در بازه ۱ تا ۱۵ میلیون تومان باشد. هر چه نیروهای کمتری برای ادامه مسیر داشته باشید، درصد کمتری از این درآمد را هم به حقوق کارمندان اختصاص می دهید؛ اما در عوض سرعت کمتری هم در پیشرفت خود خواهید داشت. اما در هر صورت رفته رفته و با گسترش وسعت فروشگاه می توانید به یک فروشگاه آنلاین متوسط با حدود درآمد ۵۰ میلیون تومان تبدیل شوید.

تکنیک های افزایش درآمد فروشگاه اینترنتی

وقتی قرار است فروش یک فروشگاه آنلاین را بیشتر کنیم، در واقع باید ترافیک بیشتری را به سایت خود هدایت کنیم. در این صورت درصد مشتریان بالقوه خود را هم افزایش می دهید. بعد از آن نیز باید سعی کنیم درصد بیشتری از این ترافیک را به مشتری تبدیل کنیم. اما چگونه؟

تکنیک های افزایش درآمد فروشگاه اینترنتی

 

ارتقای سئو سایت

سئو، سئو و باز هم سئو. اگر می خواهید سال های اولیه فعالیت کاری خود را با موفقیت طی کنید، باید بدانید که این امر بدون سئو امکان پذیر نیست. هر چند که می توانید راه های ارتباطی مختلفی با مشتریان احتمالی خود داشته باشید؛ اما گوگل همیشه باید اولین و آخرین گزینه شما در این لیست باشد. حالا چگونه می توانید خود را همیشه در صفحه اول گوگل نگه دارید؟

دوستی درباره تأثیر سئو در میزان درآمد سایت چنین می گفت که حدود سال ۹۰ قبل از سئو کردن سایت حتی به اندازه حقوق منشی خود نیز درآمد نداشتند. اما فقط با سئو کردن سایت توانستند در همان سال به درآمد ۴۰ میلیون در ماه برسند. بنابراین اگر خودتان دانشی در زمینه سئو کردن سایت ندارید، با یک متخصص سئو همکاری کنید. نگران هزینه ای که باید برای این نیروی جدید پرداخت کنید، نباشید. طبق تجربه ثابت شده که چند برابر این هزینه را در آینده ای نزدیک به دست خواهید آورد.

ایمیل مارکتینگ

اگر پیش از این بهره چندانی از ایمیل مارکتینگ نبرده اید، پس یک خبر جالب برایتان داریم؛ ایمیل مارکتینگ به تنهایی می تواند به ازای هر ۱۰۰۰ تومن هزینه خرج شده، حدود ۳۲۰۰۰ تومان بازده داشته باشد. بنابراین اول به روش های مختلف ایمیل های کاربران را جمع آوری کنید. سپس اطلاعیه های محصولات جدید، تخفیف ها و … را در قالب ایمیل برای آنها ارسال کنید.

بازاریابی در شبکه های اجتماعی

طبق بررسی های انجام شده در سال ۲۰۱۹، حدود ۴۳% از کاربران برای پیدا کردن محصول مورد نظر خود در شبکه های اجتماعی تحقیق می کنند. از طرفی در حال حاضر نیمی از جمعیت دنیا در شبکه های اجتماعی فعالیت دارند! همین دو آمار کافی هستند که برای بازاریابی محصولات و برند خود در شبکه های اجتماعی فعالیت جدی داشته باشید.

نمایش ویدئوهای آنباکسینگ

احتمالاً تعجب می کنید که چرا آنباکسینگ را به عنوان یک گزینه مستقل در نظر گرفته ایم. اما اگر بدانید که در سال ۲۰۱۵ کاربران یوتیوب در مجموع ۱.۱ میلیارد بار (و ۶۰ میلیون ساعت) ویدئوهای آنباکسینگ را مشاهده کرده اند، شما هم با ما هم نظر خواهید بود.

بنابراین سعی کنید بسته بندی جذابی را برای محصولات خود طراحی کنید. سپس ویدئوهای آنباکسینگ این محصولات را بسازید. این ویدئوها را می توانید هم در سایت خود منتشر کنید و هم در کانال یوتیوب اختصاصی خود. علاوه بر این می توانید با یوتیوبرها یا اینفلوئنسرها نیز همکاری کنید و این آنباکسینگ را به آنها بسپارید.

نکته: بسته های منحصر به فرد برای هر مشتری، یکی از هوشمندانه ترین تصمیمات در طراحی بسته بندی ها هستند. برای مثال می توانید نام هر مشتری را روی بسته بندی درج کنید یا به راحتی یک کارت دست نویس به او هدیه دهید. هدف از همه این کارها این است که بتوانید حس وفاداری را برای مشتری ایجاد کنید.

طراحی ریسپانسیو سایت برای موبایل

درصد بسیار زیادی از کاربران شما (احتمالاً بیش از ۵۰%) قرار است سایت شما را توسط گوشی موبایل خود مشاهده کنند. پس اگر طراحی ریسپانسیو و تجربه کاربری مناسبی را برای گوشی ارائه ندهید، این درصد از کاربران را بدون تبدیل کردن آنها به مشتری از دست خواهید داد.
اما در کنار طراحی ظاهری سایت، به سرعت لود شدن صفحات در موبایل نیز توجه ویژه ای داشته باشید. طبق گزارشات صفحاتی که لود شدن آنها بین یک تا سه ثانیه طول می کشد، حدود ۳۲% نرخ پرش بیشتری دارند (به نسبت صفحاتی که در یک ثانیه باز می شوند).

فیسبوک
توئیتر
واتساپ
لینکدن
پینترست
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت فروشگاهی

8,000,000 تومان35,700,000 تومان

طراحی سایت شرکتی و صنفی

7,500,000 تومان24,650,000 تومان

طراحی سایت آموزشی

9,000,000 تومان34,000,000 تومان

طراحی سایت آگهی و نیازمندی ها

8,000,000 تومان27,200,000 تومان

سئو سایت

1,500,000 تومان51,000,000 تومان

طراحی سایت خبری و اطلاع رسانی

6,000,000 تومان21,250,000 تومان
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟