با جذاب ترین و پرطرفدارترین مدل های موی دخترانه اشنا شوید

با جذاب ترین و پرطرفدارترین مدل های موی دخترانه آشنا شوید

مدل و استایل موها، ظاهر افراد را تحت تاثیر قرار می دهد و تاثیر خیلی زیادی در زیبایی چهره دارد. بنابراین انتخاب مدل مویی مناسب گامی مهم در زیبایی و جذابیت چهره خانم ها محسوب می شود از این رو بهتر است شما در هنگام انتخاب مدل موهای خود حساسیت و دقت لازم را به خرج دهید. یکی از ترفندهایی که می‌تواند سن خانم ها را کمتر نشان دهد انتخاب یک مدل موی مناسب است.

مدل‌های بسیار متنوع و زیادی از مدل مو کوتاه، مدل مو متوسط و مدل مو بلند زنانه و دخترانه وجود دارد. که میتوانید متناسب با سلیقه و اندازه موهایتان انتخاب کنید؛ اما اگر این انتخاب بر اساس مدل‌های پرطرفدار و ترند در هر فصل از سال باشد، مطمئنا زیبایی و جذابیت بیشتری را برای شما به همراه خواهد داشت. اگرچه در هنگام انتخاب مدل مو در نظر گرفتن مد به تنهایی کفایت نمی کند و بهتر است شما با توجه به فرم صورت، جنس مو، رنگ مو، رنگ پوست، اندام و سایر ویژگی های ظاهری تان یک مدل موی زیبا انتخاب کنید.

انتخاب مدل موی دخترانه متناسب با فرم صورت

صورت بیضی (Oval face shape)

بهترین صورت برای انتخاب هر مدل مویی است. یعنی هم موهای کوتاه و هم موهای بلند برای استخوان بندی صورت شما مناسب است اما اگر می خواهید زیباتر دیده شوید، بهتر است گونه‌های خود را برجسته تر نشان دهید. موهای تکه‌ای کوتاه شده با دستگاه فر ویو مو درشت، این صورت را زیباتر می‌کند. به هیچ وجه موهای خود را در بالای سر حجم ندهید. حجم و پوش دادن زیاد مو، صورت بیضی را دراز می‌کند. برای خانم های که صورتشان بیضی شکل است و دوست دارند موهای کوتاه داشته باشند مدل باب کوتاه پیشنهاد خوبی است چون از کشیدگی صورتشان نیز کم می کند. و خانم هایی هم که دوست دارند موهای بلندی داشته باشند می توانند مدل لیر یا لایه ای کوتاه استفاده کنند تا کشیدگی صورتشان را کاهش دهد.

صورت بیضی

 

صورت گرد (Round face shape)

این افراد گونه های پر و چانه گرد دارند و برای کمتر نشان دادن گردی صورت باید مدل مو به گونه‌ای انتخاب شود، که پهن بودن پیشانی کم‌تر دیده شود. در افراد دارای صورت گرد، کشیدگی پیشانی در یک سوم بالایی صورت بیشتر از سایرین است، پس بهترین مدل مو کوتاه دخترانه برای صورت گرد، مدل‌هایی است که دارای چتری هستند. مدل موهای کوتاهی که بخشی از مو به داخل صورت و پیشانی کشیده می‌شود نیز، گزینه بسیار عالی برای این فرم صورت هستند. ترکیب مدل مو چتری با مدل‌هایی که در کناره‌ها پهنای صورت را کاهش می‌دهند، گزینه مناسبی برای صورت گرد است. با انتخاب مدل موی گرد این ویژگی را برجسته تر نکنید. بهتر است از انتخاب موی مصری، گرد و توپی خودداری کنید.

مدل مو لایه ای یا لیر بلند مورد مناسبی برای این نوع فرم صورت است، به جز این اگر می خواهید موهای کوتاه داشته باشید می توانید از مدل پیکسی بلند نیز استفاده کنید که فرم ویژه ای به صورتتان بدهد. فراموش نکنید مدل‌های ساده، بسیار کوتاه و پسرانه چندان برای شما مناسب نیست، همینطور شما نباید جلوی موها را خیلی صاف کنید و روی صورت بیاورید. از دم‌ اسبی‌های سفت که همه موها به عقب کشیده می‌شود نیز خودداری کنید.

صورت گرد

 

صورت مربع (Square face shape)

برای لطیف نشان دادن این نوع صورت بهتر است از چتری های باریک و سبک مواج استفاده کنید. و چتری های مستقیم و موهای صاف برای این نوع صورت استفاده نشود. اگر استخوان بندی صورت شما به مربع نزدیک است به موی بلند فکر کنید باید کاری کنید که صورت شما کشیده‌تر به نظر برسد بنابراین بیشتر سراغ مدل‌های بلند بروید؛ البته حواس‌تان باشد در کناره‌های صورت، مو صاف باشد و خیلی ملایم روی کناره‌های صورت بیاید. همچنین مدل‌های یکدست و ساده که تا زیر شانه می‌آیند هم می‌توانند برای شما مناسب باشند. چتری‌ کم یا موهای کمی که روی صورت بیایند هم برای شما مناسب است. علاوه بر اینها مدل‌هایی که روی فرق سر پف می‌کنند و برجسته می‌شوند هم برای شما انتخاب خوبی به شمار می‌آیند. اگر چانه بزرگی دارید، می‌توانید با آوردن موهای لایه‌لایه روی آن کاری کنید که بزرگی چانه کمتر به نظر برسد. سراغ موهای کوتاه نروید چرا که این مدل‌ها صورت را بیشتر مربع‌ شکل‌ می‌کنند.

صورت مربع

 

صورت مستطیل (Rectangular face shape)

کشیده‌ ترین فرم صورت، صورت مستطیلی است که بین مربع و بیضی قرار دارد. افرادی که صورت مستطیلی شکل دارند باید موهایشان را به گونه ای کوتاه کنند و استایل دهند که از تیزی گوشه های فک و پیشانی خود کم کنند بدون این که صورت را کشیده تر نشان دهند. به عنوان مثال برش های مو روی استخوان زیرگونه می تواند تیزی گوشه های صورت را پنهان کند. از مدل های بلند مو برای جلوی صورت هم اجتناب کنید که صورت شما را کشیده تر نشان دهد، فقط با لایه لایه کردن موها در گوشه صورت، تیزی صورت را بگیرید. اگر هم دوست دارید موهای گوشه صورتتان را بلند کنید می توانید آن را ویو و فر کنید که هم صورت شما کشیده تر نشان داده نشود و هم تیزی گوشه های صورت گرفته شود. برای چتری کردن موهایتان سعی کنید گوشه های چتری را طوری کوتاه کنید که تیزی پیشانی نمایان نباشد. از زدن مدل موهایی که هم‌سطح چانه باشند خودداری کنید. این کار چشم‌ مخاطب را به سمت فک می‌برد و تنها کشیدگی صورت‌تان را برجسته‌تر می‌کند. با این حساب کپ‌های مصری را باید کاملا از لیست خط بزنید.

صورت مستطیل

 

صورت مثلثی (Triangular face shape)

در صورت مثلثی، خط چانه و قسمت پایینی صورت پهن تر از قسمت پیشانی صورت است. و برای خانم هایی که دارای این مدل فرم صورت هستند حتما باید مدل مو مناسبی انتخاب شود که این عدم تعادل در چهره را جبران کند. شما باید از مدل های مانند باب که دقت را به چانه ها جلب می کند خودداری کنید به جای آن می توانید از مدل پیکسی با چتری استفاده کنید که دقت را به چشم ها و قسمت بالای صورت جلب می کند.

اگر پیشانی شما وسیع ترین قسمت صورت شما است و تا چانه باریک تر و باریک تر می شود، صورت شما مثلث وارونه است. این شکل شبیه به صورت قلبی شکل است، اما تفاوت در این است که شکل قلب کوتاهتر است. در این فرم صورت از مدل‌های بلندی که دور قاب صورت را نمی‌گیرند خودداری کنید چون که پیشانی و قسمت سر را پهن‌تر نشان می‌دهند و کاری می‌کنند که چانه باریک‌ تر از آنچه که هست نشان داده شود. برای صورت‌های مثلثی مدل‌های فر و حالت‌داری که قاب صورت را دربربگیرد مناسب است. همچنین مدل‌های یکدست و ساده که تا زیر شانه بیایند هم فرم مثلثی چهره شما را تغییر می‌دهند. مدل‌های درهم و برهم که روی شانه بیایند و لایه‌لایه زده شده ‌باشند هم انتخاب خوبی هستند. مدل‌های بسیار شلوغ که موها را پرحجم نشان می‌دهند مثل مدل‌های سرخپوستی را هم به خاطر داشته باشید. یادتان نرود که چتری‌های بلند هم می‌توانند شما را زیباتر کنند.

 صورت مثلثی

 

صورت قلبی (Heart-shaped face shape)

اگر در فرم صورت قلبی، صورت را به شکل افقی دو قسمت کنیم. قسمت بالا شامل پیشانی، گونه و خط ابرو می‌شود و نسبتا عریض است. قسمت پایین که شامل فک و چانه خواهد بود، باریک به نظر می‌رسد. مدل مویی برای این فرم صورت مناسب می باشد که عرض پیشانی، خط ابرو و گونه را کم کند و فک و چانه را تو پر نشان دهد. موی بلند لایه لایه کوتاه شده یا لیر می‌تواند مدل موی پیشنهادی به خانم‌هایی با این فرم صورت باشد.

صورت قلبی

 

صورت الماسی یا لوزی (Diamond face)

همان طور که از نام این فرم صورت‌ مشخص است، شکلی شبیه به لوزی بوده، یعنی قسمت پیشانی و چانه باریک و قسمت گونه‌ها از عرض بیشتری برخوردار است. پس افرادی با این فرم صورت باید مدل مویی را انتخاب کنند که کمی از عرض گونه‌ها بکاهد. برای ظریف تر جلوه دادن صورت لوزی یا الماسی خود، باید هدف را برای نرم تر کردن زاویه های تیز و متعادل کردن گونه هایتان قرار دهید. برای این کار باید با برش های لایه ای بلند و متوسط در جلوی صورت قسمت های کناری پهن صورت را باریک تر نشان دهند. از طرفی اگر می خواهید فک خود را که ظاهر تیزی دارد پهن تر نشان دهید می توانید از مدل باب لیر استفاده کنید که هم اطراف صورت را بپوشاند و هم چانه را پهن تر نشان دهد. مدل مو کوتاه و یا خیلی شلوغ، اصلاً مناسب این فرم صورت نمی باشند.

صورت الماسی یا لوزی

 

 صورت دوکی یا کشیده (Long face)

صورت‌های شبیه به فرم مستطیلی اما کشیده‌تر که پیشانی و چانه پهنای کمتری دارد و به اسم صورت دوکی شکل شناخته می‌شوند. به‌طور کلی مدل موهای مناسب برای افراد با صورت‌های مستطیلی به افراد با فرم صورت دوکی شکل نیز می‌آید. خانم هایی با این فرم صورت باید سعی کنند تا کشیدگی فرم صورت را تا حد ممکن خنثی کنند و هرگز به فکر کوتاه کردن موهای دو طرف صورت نیافتند. سعی کنید با چنین فرم صورتی، هیچگاه موهای خود را در اطراف صورت نریزید. چون این کار از جذابیت چهره کم خواهد کرد.

صورت دوکی یا کشیده

 

صورت گلابی (Pear-shaped face)

صورت هایی که باریک ترین قسمت خط پیشانی، سپس استخوان گونه و پهن ترین قسمت خط فک است. فرم گلابی گفته میشود که گاهی شکل ذوزنقه ای نیز می گویند. برای رسیدن صورت به تعادل و  نزدیک شدن به فرم ایده آل صورت، می توانید با حجم دادن به قسمت بالایی صورت، از مدل مو و حالت دادن با فرهای اضافی که در امتداد استخوان گونه پایین می آیند، استفاده کنید.
هنگام انتخاب مدل موی کوتاه دقت کنید که طول موها خیلی کوتاه نباشد. بگذارید گوش ها پوشیده شوند. چانه خود را با مو قاب کنید. این گونه استخوان های پهن را پنهان می کند و نیمه پایینی صورت را به صورت بصری کاهش می دهد.

صورت گلابی

 

انتخاب مدل موی متناسب با اندام و اجزا صورت

انتخاب مدل مو نه تنها روی فرم صورت، بلکه روی ظاهر و اندام افراد نیز تاثیرگذار است. کوتاه کردن زیاد موها در خانم های کوتاه قد و چاق باعث می شود که اندام آنها پرتر و چاق تر به نظر برسد. بهتر است مدل موی بلند یا نیمه بلند را انتخاب کنید. اگر موها را جمع می کنید نیز چند طره از موها را به دو طرف صورت و روی شانه ها بریزید تا بخشی از صورت و شانه های چاق پوشانده شود. همچنین موهای خیلی صاف بخصوص اگر کوتاه قامت باشید باعث برجسته تر شدن بالاتنه نسبت به پایین تنه می شود و اندام تان را نامتناسب جلوه می دهد. بهتر است به موهایتان حجم دهید، آنها را فر کنید یا اینکه روی سرتان به صورت گوجه ای ببندید. این کارها باعث می شود که قد بلندتر و کشیده تر به نظر برسید.

گردن کوتاه: موی دم اسبی و یا خیلی کوتاه برای گردن کوتاه مناسب است اما اگر گردن کوتاه و چاق دارید سعی کنید خیلی مو را کوتاه نکنید.

گردن کشیده و بلند: باید موهای شما بلند باشد و روی شانه‌ها بیفتد تا درازی گردن زیاد دیده نشود

مدل موی مناسب غبغب:

اگر غبغب داشته باشید احتمالا از روش های مختلفی مانند پوشیدن لباس های یقه بلند، دستمال یا شال گردن و… برای پوشاندن این ناحیه استفاده کرده اید. اما اگر انتخاب مدل مویتان درست نباشد، هر کاری هم بکنید باز توجه همه به این ایراد کوچک صورتتان جلب خواهد شد. بهترین کار این است که از کوتاهی زیاد موها خودداری کرده و اجازه دهید موها روی شانه هایتان بریزند. در واقع موهای بلند و دست کم تا زیر چانه باعث ایجاد تعادل در صورت شده و از چاقی صورت و اندازه غبغب می کاهد.

مدل موی مناسب بینی کوچک و بینی بزرگ:

موهای خود را پوش دهید: موهای خود را به دو قسمت تقسیم کرده و کمی فر کنید و آن‌ها را کناره‌های صورت خود بریزید. همچنین می‌توانید موها را در قسمت پشت سر هم پوش دهید و یک دم اسبی زیبا یا یک مدل گوجه‌ای به‌هم ریخته ایجاد کنید. موهای مجعد و حالت دار برای این بینی عالی هستند. مدل موی چتری را برای بینی کوچک انتخاب نکنید.

فرق کج از مدل موهای مناسب بینی بزرگ: زمانیکه برای موهای خود از فرق کج استفاده می‌کنید توجه افراد به چشم‌های شما متمایل شده و از روی بینی شما برداشته می‌شود. اهمیتی ندارد در این مدل مو اندازه موهای شما چقدر است، در هر صورت فرق کج گزینه بهتری است.

مدل موی چتری: زمانیکه مدل موی چتری می‌زنید توجه افراد به چتری‌های شما جلب می‌شود و کمتر کسی متوجه بینی شما می‌شود. فراموش نکنید که برای این کار از چتری که بیشتر به سمت کناره باشد استفاده کنید.

مدل موی فر یا ویو: معمولا مدل موهای فر یا ویو صورت را پر می‌کند. در نتیجه صورت پهن‌تر و قاعدتا بینی کوچک‌تر نشان داده می‌شود. می‌توانید برای فر کردن موها از بیگودی استفاده کنید و یک ظاهر زیبا را به‌وجود بیاورید.

مدل گوجه‌ای از مدل موهای مناسب بینی بزرگ: سعی کنید موهای خود را در بالای سر و به‌صورت نامنظم ببندید. این مدل مو صورت را کشیده‌تر و بینی را کوچک‌تر نشان می‌دهد.

مواردی که باید از آن ها دوری کنید: از مدل موهای کوتاه به دقت استفاده کنید. بسیاری از استایل های پیکسی و بامزه وجود دارند که متاسفانه شاید نتوانید از آن برای بینی بزرگ استفاده کنید زیرا بینی را بزرگ نشان می دهند اما اگر در نشان دادن ویژگی های مختلف صورت خود مشکلی ندارید، می توانید از موهای خیلی کوتاه با مدل پیکسی هم استفاده کنید. مدل موهای کوتاه، بینی را بزرگتر نشان می دهند، پس تا جایی که می توانید از آنها دوری کنید.

کوتاهی هایی که در آن ها لبه های مو شارپ و تیز هستند، گزینه مناسبی برای افرادی با بینی بزرگ مناسب نیستند، بنابراین تا جایی که می توانید از آن ها دوری کنید. موی صاف نداشته باشید چراکه موی صاف بینی را بزرگتر نشان می دهد، پس تا جایی که می توانید از آن دوری کنید.

 

بهترین مدل های مو دخترانه

مدل موی باب 

مدل پرطرفدار باب تا به امروز راهی طولانی را طی کرده است. از فرانسه قرن نوزدهم تا بازیگران هالیوودی در دهه ۷۰ میلادی. احتمالاً بهترین نمونه، همان شخصیت معروف «میا» (اوما ترومن) با آن موهای چتری و صافش در فیلم «پالپ فیکشن» باشد. این مدل مو، نوعی کوتاهی موی کلاسیک و مد روز برای بانوان است. این سبک مو به راحتی با انواع فرم صورت و چهره خانم ها مطابقت دارد. اگر به دنبال یک مدل مو ساده، جذاب، همیشگی و مد روز برای موهای خود هستید، مدل موی باب بهترین گزینه میتواند باشد. این مدل مو در میان دختران و زنان از محبوبیت زیادی برخوردار است. معمولا موهای پرحجم و دارای بافت زیاد، با این مدل مو، جذاب تر میشوند. حتی اگر موهای کم و لختی داشته باشید، انواع مختلفی از مدل موی باب وجود دارد که میتواند برای موهای کم حجم شما مناسب باشد. مدل موی باب یا برش بلانت برای تمام سنین نیز مناسب است و هم برای موهای کوتاه و صاف و هم موهای بلند و فر استفاده می شود. مدل موی باب جذابیت ظاهر شخص را چندین برابر می‌کند و باعث زیبایی هرچه بیشتر چهره می‌شود.
مدل موی باب کوتاه در روزهای گرم تابستان میتواند انتخابی ایده آل باشد. مدل باب یک مدل کلاسیک است که نیاز چندانی به مرتب کردن ندارد. به این مدل موها می‌توانید تنوع بدهید و برای رنگ کردن آن مدل آمبره، هایلایت یا رنگ ساده را انتخاب کنید.

 

مدل موی باب کوتاه زاویه دار 

اگر به دنبال بیشتر نشان دادن طول گردن خود هستید، مدل موی باب کوتاه زاویه‌دار، مناسب شما است. در این مدل، با کوتاه کردن موهای پشت گردن بیش از موهای جلو صورتتان؛ و زاویه‌دار کردن آن به سمت جلو، طول گردن شما، بیش از آنچه که هست، نشان داده می‌شود.

مدل موی باب کوتاه زاویه دار

 

مدل موی باب پیکسی

این مدل مو برای دختر خانم‌های اهل مد، گزینه جذاب و ایده‌آلی است. مدل باب پیکسی، یک مدل موی زنانه کوتاه است که طول آن بین پیکسی و باب (طول گوش و طول گردن) متغیر است. اگر صورت بیضی، گرد یا قلبی شکل دارید، این مدل باب به چهره شما زیبایی بیشتری می‌بخشد.

مدل موی باب پیکسی

 

مدل موی باب نامتقارن 

در مدل موی باب نامتقارن موها در یک سمت کوتاه و در سمت دیگر بلند است. در مدل موی باب نوک موها تیز و نامتقارن و خورد می شود و مانند بسیاری از مدل های موی باب قسمت پشت سر کوتاه تر از قسمت جلویی سر است. مدل موی باب نامتقارن برای تمامی خانم ها در سنین مختلف مناسب است و باعث افزایش حجم مو می شود. مدل موی باب نامتقارن بر روی هر نوع و رنگی از مو عالی به نظر می‌ رسد. در این مدل موی باب لایه‌های پف‌دار پشت مو و لایه‌های خرد و زاویه‌دار جلوی مو ظاهری مدرن وجذاب ایجاد می‌کنند.

مدل موی باب نامتقارن

 

مدل موی باب لِیِر یا لایه لایه 

در این مدل موی باب، موها به صورت لایه‌های کوتاه و بلند، کوتاه می‌شوند. یکی از دلایل محبوبیت این مدل مـوی باب این است که شما می‌توانید قد موهای خود را به هر اندازه که می‌خواهید کوتاه کنید همچنین حجم موهایتان بیشتر دیده می شود بنابراین به افراد با موهای کم حجم و نازک توصیه می شود.

مدل موی باب لِیِر یا لایه لایه

 

مدل موی باب برای موهای بلند 

مدل موی باب بلند مدلی متفاوت است که موها در این مدل بلندتر از مدل های دیگر است و اگر از موهای یکنواخت خود خسته شده اید ولی حاضر نیستید که موهای خود را زیاد کوتاه کنید میتوانید از این مدل موی باب استفاده کنید و ظاهری متفاوت داشته باشید. به مدل مو باب بلند، لاب گفته می‌شود که ترکیبی از long و bob است. در این نوع، موها درست به اندازه شانه یا کمی پایین‌تر از آن کوتاه می‌شوند. اگرچه لاب مدل‌های بیشماری دارد که یکی از شیک‌ترین آنها، مدل پریشان یا shaggy است.

مدل موی باب برای موهای بلند

 

مدل موی پر بلند موی حالت دار 

مدل موی پر بلند، یک سبک خاص از مدل کوتاهی مو بلند است. حالت پر مانندی که به پایین موهای فرد می‌دهد، دلیل نام گذاری این مدل کوتاهی موی بلند است. مدل پر بیشتر برای مو‌های حالت دار پیشنهاد می‌گردد.

مدل موی پر بلند موی حالت دار

 

مدل موی صاف یکدست 

اگر موهایتان بسیار لخت است، این مدل مو می‌تواند مناسب شما باشد. به خصوص اگر کراتینه یا بوتاکس مو انجام دهید. اگر هم گاهی می‌خواستید تنوع دهید، استفاده از اسپرهای حالت دهنده، اتو مو و فر کردن مو با بیگودی، گزینه مناسبی برای شما است.

مدل موی صاف یکدست

 

 

فیسبوک
ایکس
واتساپ
لینکدن
پینترست
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.