15 ابزار صنعتی ضروری برای مهندسین

۱۵ ابزار صنعتی ضروری برای مهندسین

در کنار هرکار تخصصی، ابزار مخصوص است که نمایان می‌شود. یک متخصص بدون ابزارش نمی‌تواند تخصص خود را نمایش دهد. بدون شک، بهترین مهندسین نیز به ابزار مخصوص برای کار نیاز دارند. برای آن‌ها بدون ابزار ضروری مهندسین، انجام کارها سخت می‌شود.

ابزار ضروری برای مهندسین

 1. آچار
  در میان ابزار های ضروری و مخصوص برای مهندسین، آچار یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین ابزارها به شمار می‌رود. علاوه بر این آچار را می‌توانیم یکی از پرکاربردترین ابزارهای موجود نیز بدانیم. ابزاری که علاوه بر مهندسین، در کارهای خانگی نیز کاربرد بسیار زیادی دارد. آچارها انواع و اقسام مختلفی دارند که هر کدام از آن ها برای کار خاصی تولید شده‌اند. از انواع آچار می‌توانیم به آچار تخت، آچارهای رینگی، آچار ترکیبی، آچار بکس، آچار آلن و… اشاره کنیم.
 2. عینک و کلاه ایمنی
  ایمنی قبل از کار، این جمله در میان مهندسین کاربرد و اهمیت زیادی دارد. چرا که آن‌ها به معنای واقعی کلمه به این جمله اعتقاد دارند. یکی از ابزاری که ایمنی قبل از کار را می‌تواند برای ما تضمین کند، عینک و کلاه ایمنی است. با استفاده از این ابزار شما می‌توانید خیال خودتان را از انجام یک کار مطمئن راحت کنید و کارهایتان را با آسودگی خاطر پیش ببرید.
 3. جعبه ابزار
  از دیگر وسایل موردنیاز برای مهندسین، جعبه ابزار مناسب است. جعبه ابزار انواع و اقسام گوناگونی دارد. هرکدام از آن ها نیز برای کار خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. معمولاً جعبه های ابزار را از گذشته تا حال در مدل های چوبی، فلزی و پلاستیکی تولید می‌کنند. معمولاً برای کارهای سخت، از جعبه‌های فلزی و برای کارهای کمی سبک تر از جعبه های چوبی و پلاستیکی استفاده می‌کنند.
 4. چراغ قوه
  در بسیاری از موارد و کارها شما نیاز به نوری دارید که از فاصله نزدیک بر روی کاری که انجام می‌دهید بتابد تا شما بتوانید کارتان را به خوبی انجام دهید. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که سبب شده تا استفاده از چراغ قوه امروزه افزایش پیدا کند، حجم کم و قابلیت حمل و نقل آن ها است. یعنی شما به راحتی می‌توانید بدون اشغال کردن فضای خاصی از آن استفاده کنید. چراغ قوه ها به لحاظ فیزیکی و… تنوع های زیادی دارند و هرکس بر اساس نوع کار و فعالیتی که انجام می‌دهد، از یکی از آن ها استفاده می کند.
 5. دریل شارژی
  دریل، واژه ای بسیار آشنا در صنعت مهندسی است. وسیله ای که کاربرد و ویژگی‌های فوق العاده زیادی دارد و امروزه به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. معمولاً در صنایع چوبی دریل شارژی استفاده های بسیار زیادی دارد. علاوه بر این در سایر صنایع نیز بنا بر نیاز، از این دریل های شارژی استفاده می شود. دریل شارژی انواع و اقسام متفاوتی دارد. همچنین در اندازه های مختلفی نیز تولید شده است که بر اساس نیاز، مورد استفاده قرار می‌گیرند. مهندسین صنایع چوبی معمولاً برای بستن پیچ های کوچک از دریل های شارژی با ابعاد کوچک استفاده می کنند.
 6. انبر
  یکی دیگر از وسیله‌های مهمی که در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد انبر نام دارد. انبرها انواع و اقسام مختلفی دارند. انبر ابزاری است که به وسیله آن می توانیم یک چیزی را نگه داریم، آن را خم کنیم و یا ببریم. انبر انواع و اقسام متفاوتی دارند برای مثال یکی از معروف‌ترین انبرهایی که شاید در منزل همه افراد وجود دارد انبردست است. انبردست وسیله‌ای فوق العاده کاربردی و کوچک است که در بسیاری از موارد کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 7. کابل های اتصال
  کابل‌های اتصال یکی از مهم‌ترین ابزار ضروری برای مهندسین به شمار می‌روند. این کابل ها در اکثر صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرند . وظیفه اصلی کابل های اتصال پیوند دو سیم به یکدیگر به شکل صحیح است. بدون شک بدون استفاده از کابل‌های مخصوص اتصال، امکان بهم وصل کردن سیم‌ها به صورت درست وجود نخواهد داشت و اگر هم وصل شود، خطرات و آسیب‌های زیادی را به همراه خواهد داشت. علاوه بر این کابل‌های اتصال برای سیستم ها نیز به کار می روند. می‌روند برای در یک مرکز بزرگ سیستم های بسیار زیادی وجود دارد که با استفاده از کابل‌های اتصال به فعالیت خود ادامه می‌دهند.
 8. جک قابل حمل
  جک‌های قابل حمل یکی از ابزارهای مهم در صنعت خودروسازی هستند. از این جک ها به عنوان جک هیدرولیکی نیز نام برده می شود. علاوه بر صنعت خودروسازی در صنایع دیگر همچون ساختمان‌سازی نیز جک های قابل حمل کاربرد بسیار زیادی دارند.
 9. ماسک ضد گرد و غبار
  گاهی اوقات شما مجبور هستید در مکان هایی کار کنید که گرد و غبار بسیار زیادی در اطراف شما وجود دارد. در این مواقع بدون استفاده از ماسک ضد گرد وغبار ممکن است آسیب های بسیار زیادی به شما وارد شود. ماسک ضد تولید شده است تا از شما در برابر انواع آسیب‌ها و گرد و غبار ها در حین کار محافظت کند.
 10. متر
  هیچ مهندسی در دنیا وجود ندارد که یک متر همیشه در اختیار نداشته باشد. متر یکی از اصلی‌ترین و کاربردی‌ترین ابزارها برای مهندسین است. تقریباً در تمام صنایع نیز از متر برای کارهایشان استفاده می کنند.
 11. محافظ گوش
  برخی از کارهای سنگین همچون جوشکاری و یا صافکاری که در آنها سروصدای بسیار زیادی در حین کار ایجاد می‌شود، ممکن است سبب آسیب رساندن به گوش افراد بشود. به همین دلیل با استفاده از ابزاری به نام محافظ گوش، می‌توانید خودتان را نسبت به این موضوع بیمه کنید و از خطرات احتمالی در امان باشید.
 12. دریل پیچ‌گوشتی شارژی
  یکی دیگر از مهم‌ترین ابزارهایی که در صنایع گوناگون مورداستفاده قرار می‌گیرد، دریل پیچ‌گوشتی شارژی است. این وسیله در بسیاری از صنایع کاربرد دارد برای مثال در صنعت ام‌دی‌اف کاری و کابینت‌کاری که از دریل پیچ‌ گوشتی شارژی برای بستن پیچ‌های کابینت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 13. چسب
  چسب نیز یکی از مهم‌ترین ابزار ضروری مهندسین به شمار می‌رود. چسب نیز انواع و اقسام مختلفی دارد و در هر صنعتی بنابر نیازی که دارند از یکی ازآن‌ها استفاده می‌شود.
 14. گیره و پیچ دستی
  گیره و پیچ دستی یکی از ابزار مهم و کاربردی برای مهندسین است. از این وسیله برای نگه‌داشتن یک وسیله و یا بستن آن استفاده می‌شود. این وسیله نیز در صنعت کابینت‌سازی برای نصب کابینت‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد.
 15. سوهان فلزی
  از سوهان فلزی معمولاً برای تیز کردن ابزارهای برنده استفاده می‌شود. این وسیله نیز در صنایع مختلف فوق‌العاده کاربردی و مؤثر است و می‌تواند به‌ عنوان یک نیروی کمکی مورد به کار برود.
فیسبوک
توئیتر
واتساپ
لینکدن
پینترست
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.